Ahogy azt megszokhatták, rendszeres bejelentkezéseinkkel igyekszünk aktuális feladatokat, helyzetjelentéseket és trendeket megosztani. Most is ez a célunk, miközben egy meglehetősen megosztó kezdeményezésről szeretnénk együtt gondolkodni. Mi megírjuk, Önök pedig bátran véleményezzék.
Tombol a júliusi forróság, mindenféle melegrekord dől meg szerte az országban – ezt talán a mediterrán klíma szerelmesei is egyre nehezebben viselik. A legnagyobb közösségi portálon kihívásként terjed az a javaslat, hogy ne nyírjunk füvet. Legalábbis ne gyakran. Vagy ne rendszeresen. Vagy ne olyan rendszeresen, ahogy azt eddig tettük, vagy jónak véltük. Ha esetleg mégis, akkor „épphogycsak”.
Így aztán utánajártunk, milyen előnyei vannak, ha kissé elhanyagoltabbnak tűnik a kertünk. Három érvünk van az újratervezéshez.
- Azt eddig is tudtuk, hogy ha nem nyírjuk nagyon rövidre a gyepet, nehezebben szárad ki, kevésbé kell félteni attól, hogy megsárgul, foltos lesz. Az viszont valóban mérhető előny, hogy a talaj hőmérséklete lényegesen kedvezőbb kicsit nagyobb fűben, mint kurtára vágva.
- Szerencsére egyre többen odafigyelnek, néha már-már divatosnak is tűnik: a méhlegelők „üzemeltetése” igenis közérdek. Külön posztot érdemel a kérdéskör, de a legfontosabb egyetlen mondatban összefoglalható: Védjük meg a méheinket! Az ízletes vegyesvirág-méznél nincs ütőképesebb előny. 🙂
- Ha a ritkább fűnyírás alapvetően környezettudatosságot és méhvédelmet jelent, kevésbé lesz lelkifurdalásunk egy-egy szokásos hétvégi gyepigazítás elmaradása miatt. Hát van ennél verhetetlenebb előny?
A mértékletesség és az arany középút természetesen itt is perdöntő, semmiképp sem arra buzdítjuk Önöket, hogy hagyják elburjánzani a kertjüket, hiszen az allergiásokat is fontos figyelembe venni. Gondolják azonban végig: komfortzónájuk és a kertjük sajátosságai mennyi lazítást engednek meg. Olvassanak róla, egyeztessenek a feszített pázsitot kedvelő párjukkal, győzzék meg a – kissé merev – szomszédot, és próbálják ki. Lehet, hogy több idejük marad élvezni: a kerti munka kikapcsol.