Tudta, hogy még mindig nem járt le a szüret ideje?

Szüreteljen bogyós növényeket, és legyen még egészségesebb! 3 érvet és 3 növényt hoztunk, hogy minderről meggyőzzük.

Ezen a héten arra bíztatjuk Önöket, hogy kicsit kóboroljanak el. Ha megteszik, három nagyszerű hozadéka is lesz ennek.

  1. Ha elég közel lesznek a természethez, nem kell maszkot hordaniuk, már ezért megéri csavarogni kicsit.
  2. Ha sokat sétálnak a természetben, fittebbek és egészségesebbek lesznek. Ha fittebbek és egészségesebbek lesznek, több energiájuk lesz a saját kertben tevékenykedni.
  3. Ha figyelmesen sétálnak a természetben, biztosan megtalálják az általunk javasolt bogyósokat, amelyeket érdemes begyűjteni.

Miután rávették magukat és levették a maszkjukat, sétáljanak nyitott szemmel, s keressék meg a három, általunk javasolt gyógyhatású bogyóst.

1.Csipkebogyó

A legismertebb, legnépszerűbb, legszélesebb spektrumban ható és legváltozatosabban használható finom kicsi piros bogyó. Hosszú listában lehetne felsorolni, milyen sokféle áldásos hatása van az emberi szervezetre, mi inkább ahhoz adunk tippeket, mit is készítsenek belőle – leginkább haladóknak. 🙂 Mindenképp próbálkozzanak lekvár készítésével, a finoman elkészített változata valutaként szolgál, annyira nagy értéke van. Készítsenek belőle szörpöt, a gyerekek is szívesen megisszák, s közben nem is sejtik, hogy milyen sokat tesznek az egészségükért. Mesterfokon bor, likőr vagy bólé is készíthető belőle, de ha mindehhez nincs kedvük, az összegyűjtött csodaszép bogyókat egyszerűen használják fel ajtódíszként.

2.Galagonya

A szív védelmezőjeként ismert, Weöres Sándor által is megénekelt gyógynövényünk szintén rendkívül sokoldalú. Hasznos az egészségünkre, mutatós, a néprajzi feljegyzések szerint ráadásul a galagonya ágát felfüggesztve megvéd a betegségektől, átkoktól. Javasolt felhasználása nem olyan sokoldalú, mint a csipkebogyóé, de teaként kitűnően fogyasztható.

3.Kökény

A harmadik, általunk javasolt gyógynövény is a rózsafélék családjába tartozik, ahogy a fent említett rokonai. A népnyelv mégis a szilvához társítja: mini- vagy zabszilvaként emlegetik gyakran. Leginkább akkor érdemes leszedni, amikor már a dér megcsípte. Bár számos hasznos tulajdonsága van és sokféle módon felhasználható, mi leginkább pálinka formájában javasoljuk fogyasztásra. 🙂

Bízunk benne, ötleteink valamelyike megihlette, s akár ajtódísz, akár pálinka lesz a gyógynövényekből, fontosabb, hogy ezen a héten is tegyen valamit az egészségéért, s minél tovább megtapasztalhassa: a kerti munka kikapcsol.

 

Fotók: pexels.com